اعضاء کمیته بین المللی راهبردی حقوقی ایران تریبونال

 

حمید صبی(انگلستان)

حمید صبی، لیسانس خود را در سال ١٣٤٩ از دانشگاه تهران اخذ کرد و درجه حقوق خود را در سال ١٣٥٣از دانشگاه داندی اسکاتلند دریافت نمود. حمید صبی، در سال ١٣٥٤به عضویت کانون وکلای تهران در آمد. وی در سال ١٣٦٢ توسط دادگاه انقلاب از کانون وکلا اخراج شد و ایران را در همان سال ترک کرد و به تبعید در کشور انگلستان رفت.
وی، در لندن مقیم شد و دفتر حقوقی صبی و همکاران را در این شهر تاسیس کرد. حمید صبی، در امر داوری و حل اختلاف بین المللی بسیاری علیه دولت جمهوری اسلامی ایران شرکت کرده است. 
حمید، به مدت دو سال، از سال ١٣٤٧ تا ١٣٤٩دبیر انجمن دانشجویان ایران در ارتباط با سازمان ملل و در سال ١٣٤٨رئیس کنفرانس وحدت آفریقا ( ISMUN)، کامپالا اوگاندا بود.
حمید صبی، عضو شورای دانشجویان دانشگاه داندی در سال های ١٩٧٢ تا ١٩٧٣ و بنیانگذار و رئیس شورای پیشرفت فرهنگی و اجتماعی یهودیان تهران در سال های ١٣٥٤-١٣٥٦بود. وی، هم چنین موسس و عضو روشنفکران یهودی ایران در سال های ١٣٥٧- ١٣٥٨ بود.سرجفری نایس(انگلستان)

 سر جفری نایس وکیل ارشد بریتانیائی است. وی در سال ٢٠١٢ به پروفسوری حقوق در کالج گرشهام منسوب شد. از سال ١٩٨٤ به صورت پاره وقت به قضاوت اشتغال داشته است. در سال ٢٠٠٩ به معاونت کانون وکلای استاندارد انتخاب شد. سر جفری نایس، دادستان دادگاه جنایی بین المللی(ICTY) در رابطه با یوکسلاوی سابق بوده است. 
بخش عمده فعالیت های حقوقی نایس از زمان حضورش در آی سی تی وای، مریوط به پرونده های دادگاه جنائی بین المللی(ICC) و گروه های صدمه دیده به طور رایگان بوده است که پرونده آنان در دادگاه بین المللی مورد بررسی قرار نمی گرفتند، از جمله، گروه هائی از ایران و برمه بوده است.پیام اخوان(کانادا)

پیام اخوان، استاد حقوق دانشگاه مک گیل کانادا است که در زمینه های حقوق عمومی بین المللی، حقوق جزایی بین المللی و عدالت انتقالی، به طور خاص به حقوق بشر و چند فرهنگی، تعقیب جنایات جنگی، اصلاحات در سازمان ملل و جلوگیری از نسل کشی به تحقیق و تدریس اشتغال دارد.
پیام اخوان مقالات بسیاری در مجلات پیشرو بین المللی به چاپ رسانده است. از جمله این مقالات، مقاله ای است با عنوان هدایت متین دفتری(فرانسه)

دکتر هدایت متین دفتری، وکیل ایرانی ساکن پاریس است. متین دفتری، در اواسط دهه ١٣٣٠ در رشته حقوق از دانشکده حقوق دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد. وی همزمان در دوره دکترای علوم سیاسی حضور یاقت و فارغ التحصیل شد. 
هدایت متین دفتری، در سال ١٣٣٦ استادیار موسسه اموراداری دانشکده حقوق دانشگاه تهران بود . وی، در سال ١٣٣٨دستیار معاون وزیردادگستری شد. هدایت، به فعالیت های حقوقی خود در ایران ادامه داد و در اوایل دهه ١٣٤٠ به عضویت کانون وکلای ایران درآمد و پس از به وکالت پرداخت. 
از سال ١٩٧٠ به عنوان دستیار انتظامی دادستان کانون وکلا به کار مشغول شد. در سال های ١٣٥٣- ١٣٥٥ به عضویت شورای کانون وکلا انتخاب شد. در سال ١٣٥٦ ازطرف دادگاه انتظامی کانون وکلا به عنوان قاضی منصوب گردید. در سال ١٣٥٧برای دومین بار به عضویت شورای کانون وکلا انتخاب و جانشین رئیس کانون وکلا شد. 
وی، در اسفند ١٣٥٨همراه با همفکرانش، جبهه دموکراتیک ملی را بنیانگذاری کرد. پس از حمله رژیم جمهوری اسلامی به احزاب سیاسی دگراندیش، اقلیت های قومی و روزنامه های مستقل، هدایت در آذر١٣٦٠ ایران را ترک کرد به عنوان یک تبعیدی سیاسی در پاریس مقیم شد. نانسی هورماشیا(آمریکا)

دکتر نانسی هورماشیا، فارغ التحصیل دانشگاه حقوق هوستون است. نانسی، از سال ١٩٨٢، دارای بیش از سی سال تجربه وکالت در زمینه دفاع از حقوق بشر بین المللی و فعالیت حقوقی در رابطه با امور مهاجرت و پناهندگی غیرآمریکائی ها در ایالات متحده آمریکا است. وی، عضو موسس و عضو مدافعان حقوق بشرامید در شهر برکلی ایالت کالیفرنیا است. نانسی، عضو هیئت مدیره ائتلاف زنان آسیا و خاورمیانه است. هورماشیا، در سال ٢٠٠٢ رهبری هیئت اعزامی به جنین فلسطین برای بررسی موارد نقض حقوق بشر توسط وزارت دفاع اسرائیل را بر عهده داشت.
نانسی هورماشیا، رهبری هیئتی را که انجمن بین المللی وکلای دموکراتیک برای دیدار از پناهندگان و زندانیان سیاسی فلسطینی سازماندهی کرده بود، به عهده داشت. این هیئت، اسناد سفرهای حقیقیت یاب را همراه با گزارش و فیلم به سازمان ملل، اتحادیه عرب و پارلمان اروپا، ارائه داد. 
نانسی در هیات هایی که در سال های ١٩٧٧ و ١٩٧٨ جهت دیدار با نمایندگان نهادهای مدنی و خانواده زندانیان سیاسی به ایران سفر کرد، عضویت داشت. ریچارد فالک(آمریکا)

ریچارد فالک، نویسنده آمریکایی و استاد متخصص در عدالت و قوانین بین المللی است. او استاد حقوق بین الملل در دانشگاه پرینستون است. تعامل فالک با سیاست در دانشگاه ایالتی اوهایو، هنگامی که او در دهه شصت میلادی به عنوان عضو هیئت علمی دانشکده حقوق شاهد نژادپرستی سازمان یافته علیه دانشجویان سیاه پوست بود، آغاز شد. فالک تحت تاثیر یک گروه از دانشجویان دوره دکترا و اعضای جوان و رادیکال هیئت علمی قرار گرفت که به آثار کارل مارکس علاقه مند بودند.
پروفسور فالک، مولف و همکار مولف و ویراستار بیش از سی جلد کتاب و تعداد بسیار زیادی مقاله است. از جمله این آثار، می توان به شش بعُد حقوقی جنگ ویتنام (١٩٦٨)، انقلابیون و کارگزاران (١٩٨٨)، حکومت انسانی: به سوی سیاست های جدید جهانی (١٩٩٥)، جنایات جنگ عراق (٢٠٠٦) و دستیابی به حقوق بشر (٢٠٠٨(، اشاره کرد.
شورای حقوق بشر سازمان ملل ریچارد فالک را در سال ٢٠٠٨ برای مدت شش سال به عنوان گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر در سرزمین های اشغالی فلسطین که از سال ١٩٦٧ اشغال شدهکادر اسمال(آفریقای جنوبی)

پروفسور کادراسمال به مدت ٢٧ سال در کالج ترینیتی استاد حقوق بود. وی، متخصص در امور حقوق بشر، کارگری و قوانین بین المللی بود. کادراسمال، فعال ضد آپارتاید و یک سیاستمدار مترقی و انقلابی بود. کادر، در سال ١٩٩٠به آفریقای جنوبی بازگشت و مدت کوتاهی پس از آن به عضویت کمیته اجرایی کنگره ملی آفریقای جنوبی انتخاب شد. در ماه مه سال ١٩٩٤، به نمایندگی مجلس شورای ملی آفریقای جنوبی انتخاب شد و به عنوان وزیر امور آب و جنگلداری به دولت نلسون ماندلا پیوست. کادر، در زمان ریاست جمهوری مبکی، وزیر آموزش و پرورش آفریقای جنوبی بود. زمانی که در لندن بود، جنبش ضد آپارتاید بریتانیا را به وجود آورد و زمانی که به عنوان استاد به کالج ترینیتی در دوبلین ایرلند پیوست، جنبش ضد آپارتاید ایرلند را بنیان گذاری کرد. کادر اسمال، پروفسور حقوق بشر در دانشگاه کیپ غربی و رئیس شورای دانشگاه شمال و معاون انجمن حقوق بین الملل آفریقا بود. کادر اسمال، برنده جایزه آب استکهلم در سال ٢٠٠٠ شد. کادر اسمال، در تاریخ ٢٢ ژوئن سال ٢٠١١ در اثر حمله قلبی درگذشت .اریک دیوید(بلژیک)

پرفسور اریک دیوید، استاد حقوق کیفری بین الملل، و از سال ٢٠٠٣ رئیس مرکز حقوق بین الملل دانشگاه آزاد بلژیک است. وی، از اول اکتبر ٢٠٠٩ به سمت جان کوپر(انگلستان)

جان کوپر وکیل ارشد بریتانیائی و رشته تخصصی وی حقوق بشر و حقوق جنایی است. وی، عضو کانون وکلای انگلستان و ولز است.
جان کوپر، از سال ١٩٩٦رییس اتحادیه علیه ورزش های بیرحمانه بوده است. وی، از سال ٢٠١١ پروفسور افتخاری حقوق در دانشگاه کاردیف است.